5 دلیل سختی و گرانی تعمیرات لپتاپ

5 دلیل سختی و گرانی تعمیرات لپتاپ

5 دلیل سختی و گرانی تعمیرات لپتاپ : لپ تاپ ها استهلاک زیادی دارند که در نهایت می تواند منجر به خرابی می گردد. این که آیا شما یک صفحه کلید شکسته دارید که پاسخ نمی دهد، یا یک صفحه نمایش شکسته یا خراب که سیاه و سفید می شود، متخصصان ما با چندین سال تجربه تعمیر لپ تاپ ها می توانند مشکل را تشخیص داده و شروع به تعمیر یا جایگزینی اجزای معیوب برای بازگرداندن دستگاه به حالت کار عادی کنند.

لپ تاپ ها به مرور زمان نازک تر، سبک تر، سریع تر و صفحه نمایش آنها از همیشه درخشان تر شده است. با این حال، بسته بندی تمام این فناوری در یک پکیج کم حجم که به طور فزاینده ای کاهش می یابد، تعمیر را به مرور زمان دشوار می کند. برخلاف لپ تاپ هایی که چند سال پیش به فروش می رسید، امروزه جدیدترین اولترابوک ها بسیار نازک تر هستند و بازکردن و جدا کردن دستگاه بسیار دشوارتر شده و قطعات تعویضی و تعمیری کمی دارند. لپ تاپ ها را فقط یک تکنسین مجاز تعمیر کامپیوتر و شخصی که آموزش دیده می تواند تعمیر کند.

در اینجا 5 دلیل سختی و گرانی تعمیرات جدیدترین لپتاپ ها ذکر شده است:

استفاده از اجزای اختصاصی:

این یکی از دلایل اصلی گران شدن تعمیر لپ تاپ است. به منظور کوچک و کوچک نگه داشتن چیزها، بسیاری از تولیدکنندگان مجبورند اجزای سفارشی تولید کنند که فقط برای محصول خاص آنها استاندارد باشد. بنابراین، هنگامی که یک لپ تاپ با مدل جدید جایگزین می شود، یافتن قطعات جایگزین تقریباً غیرممکن است. برخی از تولیدکنندگان هستند که حتی قطعات تعویض لپ تاپ خود را ندارند، بنابراین این تکنسین تعمیر لپ تاپ است که می تواند یک روش تعمیر جایگزین را تشخیص و انجام دهد یا اینکه آن را غیر قابل تعمیر اعلام کند. در هر صورت گران است!

مدارهای مجتمع IC و سایر قطعات الکترونیکی:

اتفاقاً مدارهای مجتمع دلیل اصلی کوچک شدن اندازه وسایل الکترونیک مصرفی هستند. با این حال، بزرگترین عیب IC ها همانطور که معمولاً به آنها اشاره می شود، این واقعیت است که آنها پیچ یا لولایی ندارند که بتوان به منظور باز کردن و جایگزینی قطعات معیوب، انجام داد. هنگامی که یک IC آسیب می بیند، باید تعویض شود اما یافتن جایگزین کار ساده ای نیست.

80 درصد آی سی های مورد استفاده در لپ تاپ ها امروزه دیگر توسط یک مرکز تعمیرات معمولی هم خریداری نمی شوند و ممکن است حتی بسیار گران هم باشند. این برای هر شغل تعمیراتی سربار اضافی است. برخی از مهندسان تعمیر لپ تاپ با هوشمندی عمل می کنند اما اغلب این انتخاب ها به این معنی است که لپ تاپ دوام زیادی ندارد. گزینه بهتر این است که لپ تاپ را برای تعمیرات دوباره به سازنده بفرستید اگر هنوز تحت ضمانت است.

جدیدترین قطعات برای تعمیر طراحی نشده اند:

این را بپذیریم – حتی اگر صفحه نمایش Retina اپل که خیلی خوب به نظر می رسد، حتی یک تکنسین مجاز تعمیر لپ تاپ نیز نمی تواند آن را باز، تعویض و پنل نمایشگر را درست کند. دلیل این امر این است که برای اطمینان از درخشان نشان دادن صفحه نمایش رتینا و پنهان کردن فناوری اختصاصی موجود در آن، اپل و سایر تولیدکنندگان مشابه تصمیم گرفته اند که همه چیز را در داخل آن مهر و موم کنند. هیچ پیچ یا لولا یی وجود ندارد که تکنسین ها بتوانند آن را باز کنند تا نمایشگر از هم جدا شود.

بنابراین، تنها راهی که یک تکنسین می تواند صفحه نمایش MacBook Air خراب را درست کند این است که یک صفحه نمایش شبیه و جایگزین پیدا کند که اغلب صدها دلار هزینه دارد و توسط شخصی فروخته می شود که لپ تاپ آن خراب شده اما صفحه نمایش هنوز سالم است و سعی دارد سرمایه گذاری خود را با فروش صفحه نمایش و دیگر قطعات بازیابی کند. این امر فرآیند تعمیر را از نظر مشتری دشوار و گران می کند.

قیمت اتصال سیم و برد به طور مداوم افزایش می یابد:

مواردی مانند اتصال صفحه کلید، کابل فلت تصویر و غیره؛ به نظر می رسد همه از یک تولید کننده باشند. می بینید فقط از نوع خاصی از کانکتور استفاده شده كه با سایر لپ تاپ ها قابل تعویض نیست. بنابراین، هنگامی که این سیم ها یا کانکتورها از بین می روند، یک تعمیر ساده با قیمت ارزان توسط یک تکنسین به دلیل افزایش هزینه این سیم ها، اغلب گران می شود. از آنجا که کابل صفحه نمایش در 90٪ لپ تاپ ها معمولاً به مرور زمان خراب می شود، قیمت این تعمیر بسیار متفاوت است اما برای لپ تاپ هایی با نمایشگرهای با وضوح بالا، گران قیمت است.

تشخیص خطا، ساعت ها به طول می انجامد:

در حالی که اجزای سازنده در گذشته بزرگتر بودند، تشخیص نقاط خرابی را آسان تر می کردند. تعمیرات لپ تاپ که زمانی یک یا دو ساعت طول می کشد اکنون می تواند کل روز را زمان بگیرد. همچنین، به معنای واقعی کلمه، صدها پیچ، چسب و نوار مورد استفاده در لپ تاپ ها روند کار را حتی دشوارتر می کند و بنابراین تعمیرات فقط توسط متخصصان انجام می شود.

منبع: سختی و گرانی تعمیرات لپتاپ greatlakescomputer

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

چهار × 4 =