جوش و ترمیم شکستگی بدنه و لولای لپ تاپ

جوش و ترمیم شکستگی بدنه و قاب لپ تاپ

جوش و ترمیم شکستگی بدنه و لولای لپ تاپ : اصولا لپ تاپ ها فقط اندکی با هم متفاوت هستند، چنانکه طراحی و موقعیت لولاهای لپ تاپ به طور کلی در همه مدل ها یکسان است. مگر اینکه مک بوک داشته باشید. از آنجا که اپل محصولات خود را به روشی کاملاً متفاوت می سازد، باز کردن لپ تاپ  Mac کار دشواری است.

وقتی لپ تاپ ها از دست رها می شوند، بیشتر اوقات یکی از چهارگوش آن با زمین برخورد خواهد کرد که بسیار شکننده و آسیب پذیر است. تا زمانی که یک لپ تاپ خوش دست نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که در اثر سقوط به زمین، گوشه آن شکسته شود و یا بطور کلی خراب شود.

از همه مهم تر ضربه و شکستگی در دو قسمت مربوط به لولای لپ تاپ می تواند بسیار حاد باشد و در اثر بی توجهی مشکلات جبران ناپذیری به بار آورد. از جمله شکستن و خرابی لولا، آسیب بیشتر به بدنه و ترک برداشتن دیگر قسمت ها، خرابی و قطعی کابل فلت تصویر، ثابت نشدن نمایشگر در زاویه دلخواه.

جوش و ترمیم شکستگی بدنه و لولای لپ تاپ پارت ایران

چگونه لولای خراب لپ تاپ را تعمیر کنیم؟

اگر سوالی از این قبیل دارید پس جای درستی آمده اید. مهندسین با تجربۀ ما می توانند به سرعت همه مسائل لولای لپ تاپ را شناسایی و حل و فصل کنند. اگر پلاستیک لولای لپ تاپ شما شکسته است، باید آن را با تعویض لولا اصلاح کنید یا لولاها را تعمیر کنید. اگر لولای لپ تاپ شما به هر دلیلی شل است، به سادگی می توانید به همان سطح کشش قبل بازگردانید و مشکل را حل کنید. در زمان ساخت دستگاه از روغن یا گریس در لولای لپ تاپ استفاده شده که در زمان تعمیر و تعویض نیز الزامی است.

خرابی لولای لپ تاپ در صورتی که به آن توجهی نکنید می تواند لپ تاپ شما را بی فایده سازد. اگر مانیتور نمایشگر شما باز نمی ماند یا شلی و وارفتگی در آن حس می کنید، زمان تعویض لولاها فرا رسیده است. تعویض لولا می تواند به لپ تاپ شما روح تازه ای بخشد. قبل از شروع، چند نکته را در ذهن داشته باشید. تعویض لولا نیاز به باز کردن کامل قسمت داخلی لپ تاپ شما دارد که این باعث از بین رفتن گارانتی شما گردد. همچنین، جداسازی قطعات لپ تاپ از نظر سازنده بسیار متفاوت است و این دستورالعمل ها فقط دستورالعمل های کلی هستند.

اگر تجربه ای در زمینه رفع مشکل لولای لپ تاپ ندارید و وسایل و ابزار لازم برای انجام این کار را در اختیار ندارید، ممکن است به لولا آسیب برسانید و یا در نهایت همانطور که می خواهید کار نکند، ممکن است باعث ایجاد مشکل در صفحه نمایش لپ تاپ و کابل آن شوید. این است که اصولا تعمیر لولا در خانه ممکن است باعث آسیب بیشتر به بدنه لپ تاپ شما شود. ما همیشه توصیه می کنیم برای مواردی مانند تعویض لولای لپ تاپ و ترمیم شکستگی بدنه لپ تاپ به دنبال یک تعمیرکار متخصص باشید.

خرابی و مشکل لولای لپ تاپ در اصفهان

برای تعویض لولای لپ تاپ، دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

 • آداپتور برق را جدا کرده و تمام دستگاه های جانبی را از لپ تاپ جدا کنید.
 • باتری را از لپ تاپ خارج کنید.
 • پیچ های مربوط به درهای پایه لپ تاپ را باز کرده و پایه را از روی باز کنید.
 • گیره ها را فشار داده و ماژول های RAM را از اتصالات آنها بیرون بیاورید.
 • پیچ ها را برداشته و کابل های آنتن را که به ماژول های WLAN متصل شده رها کنید.
 • کارت شبکه محلی بی سیم را از مادربرد جدا کنید.
 • پیچ های دو طرف کنار لولاهای لپ تاپ را باز کنید.
 • قاب را برگردانید و هر کابل متصل به مادربرد را از برق جدا کنید.
 • قاب را بردارید.
 • کابل صفحه کلید اتصال دهنده را از مادربرد جدا نمایید.
 • کابل های اتصال بین مانیتور و مادربرد (کابل فلت تصویر) را جدا کنید.
 • پیچ های اتصال لولا به پایه لپ تاپ را باز کرده و بردارید.
 • سپس مانیتور را بردارید.
 • درپوش های لاستیکی را از سوراخ های پیچ آستر حاشیه صفحه نمایش درآورید.
 • لبه داخلی حاشیه را به سمت بالا بکشید و درپوش صفحه نمایش را نیز بردارید.
 • پیچ را برداشته و صفحه LCD را بلند کرده و کابل صفحه نمایش را جدا کنید.
 • لولاهای جدید را در جای خود پیچ کنید. برای جمع آوری مجدد لپ تاپ، مرحله فوق را برعکس انجام دهید.

ترمیم شکستگی قاب و بدنه ی لپ تاپ

انواع مختلفی از مواد برای بدنه و قاب لپ تاپ در نظر می گیرند که هر کدام مشخصات خاص خود را دارند. یک لپ تاپ با رنگ و بدنه ای فلزی به راحتی خراشیده می شود. در هر صورت اگر لپ تاپ شما در اثر ضربه شکسته بهتر است نسبت به تعویض قاب اقدام کنید و در این موارد جوش دادن و چسباندن موقت بوده و خیلی زود با کوچکترین ضربه مجدداً متلاشی خواهد شد و جدای از این موارد ظاهر و جلوه لپ تاپ را نیز از بین می برد.

ترمیم و جوش شکستگی قاب و بدنه لپ تاپ

قسمت 1: چگونه سطح لپ تاپ را تمیز کنیم؟

مناطق مهم: جلد صفحه، حاشیه صفحه، پشت جلد و صفحه لمسی

لکه های لپ تاپ را تمیز کنید، بسیاری از کاربران از یک پارچه تمیز برای پاک کردن استفاده می کنند، اما توجه داشته باشید که پارچه نباید خیلی زبر و زمخت باشد. علاوه بر این، به طور كلی می توان از یك حلال الكلی برای تمیز کردن استفاده نمود.

امروزه بیشتر لپ تاپ ها از پلاستیک و مقداری فلز ساخته شده است و این فلزات (که معمولا از جنس آلومینیوم می باشند) نباید با شوینده های قلیایی تماس داشته باشند.

قسمت 2: چگونه ترک لپ تاپ شکسته را برطرف کنیم

شکاف یا ترک را با چسب استاندارد فوق العاده پر کنید

قاب پلاستیکی قسمت های مختلف لپ تاپ، به خصوص قسمت لولای لپ تاپ، تحت فشار کمی به راحتی شکسته می شود. بنابراین، ترمیم قاب شکسته لپ تاپ و جلوگیری از گسترش آنها کار مهمی است.

 • لپ تاپ را کاملاً خاموش کنید.
 • اطراف شکاف و قطعات مربوطه را کامل تمیز کنید.
 • برای ترک های کوچک، پلاستیک را تا جایی که می توانید نزدیک کنید و ترک را با چسب فوق العاده استاندارد پر کنید.
 • حداقل 5 دقیقه صبر کنید و بگذارید چسب به طور کامل خشک شود. و باز هم صبر کنید تا چسب شکاف های موجود در پوسته لپ تاپ را کاملاً بهم بچسباند.

خراش های روی قاب لپ تاپ

خراش های جزئی را می توان با برچسب هایی پوشانید که هم زیبا هستند و هم مؤثر، که یکی از راه های کم هزینه برای محافظت از بدنه لپ تاپ شماست.

خرید برچسب برای بدنه لپ تاپ می تواند از سطح آن محافظت کرده و نوت بوک را شخصی تر نشان دهد. اما از آنجا که برخی چسب های صنعتی با سطح فیلم خورنده هستند، برای اتصال طولانی مدت به پوشش خارجی به ویژه پوشش فلزی مناسب نیستند.

علاوه بر این، استفاده از کیسه نوت بوک نیز یک روش موثر برای محافظت از بدنه و قاب از ترک خوردن است. برای این امر، توصیه می شود که یک بسته محافظتی انتخاب کنید که نرم و لطیف باشد.

جوش و ترمیم شکستگی بدنه و لولای لپ تاپ

4 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 5 =