چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ

چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ MSI GTX 1080

MSI و یکپارچه سازی سیستم CyberPower نوت بوک جدید GT83VR Titan SLI را که با پردازنده های مرکزی K-SKU اینتل و دو پردازنده گرافیکی GTX 1070 یا GTX 1080 را بررسی می کنیم. چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ MSI GTX 1080؟ دور شدن از کارت هایی پسوند M به این معنی است که این GPU ها به طور مشابه با نسخه های رومیزی خود یکسان هستند، به استثنای افزایش هسته در GTX 1070 و کاهش کلاک آن.

این تفاوت، فقط برای وضوح بیشتر موضوع، منجر به 2048 هسته CUDA در نوت بوک 1070 (در مقابل 1920 هسته در دسک تاپ) می شود و نرخ کلاک پایه 1645 مگاهرتز در نوت بوک (1683 مگاهرتز در دسک تاپ). با وجود صحبت در مورد نوت بوک های مدل 1060، 1070 و 1080، هنوز وارد مدل های SLI برای این نسل نشده ایم.

هنگام حضور در جنوب کالیفرنیا و بازدید از CyberPower به ما امکان جدا کردن CyberPower Fangbook IV Extreme، یک لپ تاپ MSI GT83 را داد که بدون نرم افزار bloat به فروش می رسد. این مدل خاص دارای دو پردازنده گرافیکی GTX 1080 است که هر کدام از آنها پردازنده مرکزی اینتل K-SKU است.

15 لوله حرارتی كلی بین مخازن حرارتی هدایت شده اند كه اندازه آنها حدود 8 ~ 10 میلی متر است كه با محلول خنك كننده درون آن توسط سه فن پشتیبانی می شود. تحت 100٪ بار بازی یا پردازش، این فن ها نسبتاً تُند کار می کنند، اما این طبیعت یک شاسی لپ تاپ است که تلاش می کند 700 وات سخت افزار را خنک کند.

چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ

اما این واقعاً همان چیزی نیست که ما برای گفتگو در اینجا هستیم – ممکن است در یک بررسی جداگانه به مواد حرارتی نگاه کنیم. امروز، ما در حال بررسی پیکربندی آداپتور برق CyberPower Fangbook IV Extreme، معروف به MSI GT83VR Titan هستیم. اگر عکس ها واضح نیستند، لپ تاپ از دو آداپتور برق برای تأمین انرژی واحد استفاده می کند، هرکدام در یک هاب متصل می شوند تا به یک منبع تغذیه واحد شوند. در مدل های GTX 1080 SLI، این آجرهای AC هر کدام 330 وات درجه بندی شده اند و مدل های GTX 1070 SLI دارای آداپتورهای برق 230W دوگانه هستند.

سوال واضح: “چرا دو آداپتور؟” و بعلاوه ، “چرا دو آداپتور در یک هدر ادغام می شوند؟”

این داستان دو قسمت مختلف دارد، از آنچه CyberPower و MSI به ما می گویند. جنبه آسان تر و متداول قضیه این است که هیچ آداپتور یا شارژر برق برای PSU های لپ تاپ بیشتر از 330W وجود ندارد. MSI به ما می گوید که آنها سعی کردند آجرهای قدرت بیشتر از 600 وات پیدا کنند، اما هیچ کجا آنها را تولید نمی کند. سپس ما پرسیدیم که دلیل ترکیب دو منبع تغذیه به یک اتصال واحد چیست، زیرا مطمئناً هزینه اتصال بیش از حد هر دو به لپ تاپ می افزاید.

MSI این تصمیم را گرفت به این امید که سرانجام به یک منبع متناوب تبدیل شود، زیرا عملکرد تأمین کنندگان از سطح شیب بالا می رود یا با تغییر TDP در مدل های آینده با همان شاسی خواهند رسید. در هر دو حالت، MSI می تواند آداپتور / شارژر برق موجود را خراب کرده و به همان منبع تغذیه یگانه برای همان بدنه GT83VR برگردد.

توضیحات CyberPower نیز منطقی بود، و توضیحی بود که فکرش را نمی کردیم: کمبود آداپتورهای متناوب بیش از 330 وات در تامین بخشی از استانداردها و دره بندی ایمنی است، که از “مصرف کننده” خارج می شوند و به فراتر از آن یعنی نقطه “صنعتی” می رسد. استانداردهای منبع تغذیه صنعتی برای استفاده مصرف کننده در نظر گرفته نشده است، و افزایش قدرت در ظرفیت های بالاتر از این برای لپ تاپ ها غیر واقعی است. به ما گفته شد که 330 وات آخرین محدودیت آداپتور برق متناوب برای لپ تاپ است.

چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ

نکته دیگری نیز وجود دارد که ارزش طرح آن را دارد: محدودیت برق در GPU ها.

با مدل قبلی SLI این لپ تاپ، MSI توانست یک آداپتور برق واحد را برای یک TDP به همان نسبت بالا اجرا کند. روشی که MSI در گذشته برای این کار انجام می داد، این بود که به طور فعال انرژی را همزمان از باتری نیز دریافت می کرد، و در نتیجه انرژی کافی برای تأمین شارژ کامل، و یک منبع انرژی جزیی بود، و تقریباً کارت گرافیک عملکرد کامل داشت. اما نه به طور کامل – GPU هنوز حدود 93-95٪ محدودیت برق دارد.

این محدودیت برق برای اطمینان از عدم مصرف بیش از حد باتری لازم بود، که منجر به مصرف منفی خالص انرژی در هنگام بار می شود، در نهایت باتری را تخلیه می کند و به کاهش حد انرژی نیاز دارد؛ که منجر به مصرف و کاهش خالص انرژی در هنگام بار می شود، در نهایت باتری تخلیه می شود و با محدودیت برق مواجه می شد. این شرکت به اندازه کافی از کاربران شکایت داشت که تصمیم گرفت این مشکل را در لپ تاپ های سری 10 GT83VR برطرف کند و مجبور به حل مسئله با استفاده از دو آداپتور شد.

اکنون، با دو آداپتور قدرتمند، MSI (و به طور گسترده CyberPower) قادر است 100٪ برق را به پردازنده های گرافیکی متصل کرده و از استفاده از باتری در آن دوره جلوگیری کند. این لپ تاپ ها بالغ بر 4000 دلار قیمت دارند و عظیم هستند. اما این دقیقاً “موضوع ما” در مورد این دستگاه نیست، ما می خواستیم در مورد این که چرا تصمیم گرفته شده است شارژر دوقلو برای لپ تاپ طراحی شود صحبت کنیم.

منبع: gamersnexus چرا 2 آداپتور برای لپ تاپ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 − شش =